Съображения, които трябва да знаете за лозаризма

Съображения, които трябва да знаете за лозаризма

Съображения, които трябва да знаете за лозаризма

Blog Article



По дисциплината „Овощарство и Лозарство /част Лозарство/“, се  изучават и   посочват начините за направляване растежа и развитието на лозовото растение, с цел получаването на високи и качествени добиви от грозде.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Земјоделско-прехранбениот сектор генерално претставува модерно и технолошки напредно производство кое бара специјализиран кадар. А лозарството и винарството во Македонија имаат долга традиција што секако дека треба да биде предизвик за новите генерации млади. Предизвиците за одржливо производство на храна на глобален план, стратешкото справување со климатските промени кои несомнено го засегаат овој сектор ја прави оваа струка уште поактуелна.

Преди да обработвате гроздето, оставете го да пренощува

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Географията на лозарството в Европа се променя заради климата

Създаване на насаждения и агротехнически мероприятия за отглеждането им. Разглеждат се  о ... Овощарство и биотехнологични методи

Водата се разпределя РАВНОМЕРНО по дължината на лозовия ред;

кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Промените на лозарство климата през последните години имат различен ефект в различните страни, региони или райони, но навсякъде се наблюдава негативното въздействие в почти всички сфери на стопанската дейност, казаха за БТА от Института.

През юни, например, маната е пагубна за растението и ако скоро след пръскане с контактни препарати, е завалял дъжд, добре е да се мине повторно с препарата, защото дъждът лесно го отмива.

Report this page